kwietnia 01, 2014

Doprowadzamy się do stanu kobiety która nie była wcale w ciąży - podejście numer nie wiem który...

Doprowadzamy się do stanu kobiety która nie była wcale w ciąży  - podejście numer nie wiem który...

No dobra - żrę za dużo słodyczy. OK - olałam bieganie bo mi było zimno w tyłek a wiosennej motywacji brak. OK, jak skończył mi się karnet na fitness to mówiłam sobie, że szkoda kasy na kolejny. Chodakowska wciągnęła mnie na tydzień, Mel B na 2 dni. OK, spasłam się i to już ostatni dzwonek, żeby nie narobić sobie wstydu na plaży :). Prawda jest tez taka, że sama sobie nie poradzę, bo mam mega słabą silną wolę i kocham czekoladę w każdej postaci. Na początek poszłam do specjalistów aby ocenili jak bardzo jest źle. Wybór padł na Poradnię Centrum Odchudzania i Odżywiania, która nęciła mnie już od jakiegoś czasu promocja,  a na dokładkę znajduje sie rzut beretem od mojego domu. 

Centrum odżywiania i odchudzania

źródło

Podczas spotkania przeprowadzono analizę mojego matczynego cielska pod kątem zawartości sadła, nawodnienia, tkanki mięśniowej, mineralizacji kostnej. Ocenili ile mam tzw. tłuszczy brzusznego, oraz jaki jest wiek metaboliczny mojego organizmu. Zasadniczo tylko tym ostatnim wynikiem mogę się pochwalić - mój organizm czuje się na 25 lat! Może jeszcze tłuszcz brzuszny nie woła o pomstę do nieba - 3 (limity 1-59), znaczy większość sadła jest  na zewnątrz a nie wewnątrz... Dla zdrowia to lepiej, ale wolałabym chyba żeby się schowało... Pozostałe parametry są w miarę, ale tłuszcz! Masakra! Przed ciążą moje ciało składało sie w 17 % z sadełka (tłuszczu znaczy), obecnie 25,7%!!!!!! Katastrofa. Tyle, że sama jestem sobie winna. Zwolniony metabolizm nie jest żadną wymówką,  za to słoiki z Nutellą gryzą moje sumienie...Jeśli macie problem z samodyscypliną polecam taki cios w serce (a raczej w gruby tyłek), żeby się ogarnąć.

Lekko zdołowana poszłam za ciosem i postanowiłam zapisać sie na ćwiczenia. Obok mnie otworzono właśnie nowiusieńki, pachnący jeszcze farbą punkt fitness sieci Mrs Sporty. Pani która mnie przyjęła była tak miła i tak bardzo w ciąży, że podpisałam cyrograf na pół roku! Przekonała mnie dość innowacyjna metoda ćwiczeń, możliwość przychodzenia w dowolnym czasie, comiesięczne spotkania motywujące, określaniem celów.... i pilnowanie wyników! Tak! Potrzebuję cerbera, który będzie mnie walił po głowie za każdym razem gdy sięgnę po kolejną kostkę czekolady (dziś zjadłam już 4 kostki!!!!!). I potrzebuję kogoś, przed kim będę się wstydziła swoich porażek. Inaczej nic z tego. Na dokładkę obiecano mi również skomponowanie takiego jadłospisu, który pomoże mi w walce ze słabościami i napełni brzuszek bez poczucia winy. 

Cytując tekst ze strony : Przebywanie w grupie ludzi o podobnych celach i osobiste wsparcie ze strony trenerki dają niezbędną motywację – żeby „wewnętrzny leń" nie miał najmniejszej szansy. 

Mojego wewnętrznego lenia to ja chciałabym utłuc na śmierć całkiem. Dlaczego trening w Mrs Sporty jest inny? Po pierwsze do klubu wpuszczane są tylko kobietki ;) Każda z nas wie jak trudno jest pocić się i ładnie wyglądać na siłowni gdy wokoło męskie wysportowane ciała - tutaj ten problem nie istnieje. Poza tym każdy trening trwa...32 minuty! Oprócz oczywistej rozgrzewki i rozciągania wykonujemy krótkie, bardzo intensywne  cykle na specjalnych maszynach (każda pomaga na co innego) i nie tylko na maszynach.

źródło

Zajęcia zaczynają sie 14 kwietnia, a ja już dziś mam ochotę zjeść całą Nutellę tego świata - na zapas! Więcej szczegółów na temat treningów, odżywania i działalności Mr Sporty znajdziecie na stronie: http://www.mrssporty.pl/. Czy jest to coś warte i czy działa na wyjątkowo oporną materię (czyli na mnie) dam wam znać za jakiś miesiąc z hakiem. Trzymajcie kciuki , bo 4 lata to już wystarczająco dużo aby znowu wyglądać jak kiedyś...


A Wy? Macie silna wolę? Jak sadzicie, czy takie zmasowane wsparcie z zewnątrz pomoże?
Czy jak ktoś leniem i łasuchem jest to już nie ma szans?

Copyright © 2016 cosmetic kick , Blogger