grudnia 02, 2013

OLEOFARM - 100% MALINY W MALINIE, NA ZIMOWE WIECZORY

OLEOFARM - 100%  MALINY W MALINIE,  NA ZIMOWE WIECZORY
źródło

Dzisiaj znowu nie będzie kosmetycznie. Musi upłynąć jeszcze chwila zanim będę gotowa napisać recenzję kolejnych specyfików upiększających :). Dzisiaj będzie naturalnie i owocowo.

Bardzo lubię sok malinowy. Dodaję go litrami do herbaty i uwielbiam z gazowaną wodą mineralną. Niestety, większość dostępnych na rynku specyfików koło soku malinowego najwyżej stała - i to krótko. Zawartość cukru stawia włosy dęba a procent maliny w malinie woła o pomstę do nieba. Jeśli jeszcze jesteście użytkowniczkami popularnych soków Herbapolu, Paoli (o innych nie wspomnę) to polecam przeczytanie składu. Moja teściowa i znajome robią domowy sok malinowy, ale jakoś nie mogę się do niego przekonać. We wszystkich domowych sokach wyczuwam minimalną nutkę fermentacji i bardzo mi to przeszkadza. 


Tydzień temu w moim osiedlowym sklepie trafiłam na sok ze 100% malin, marki OLEOFARM. Jeśli wierzyć producentowi, to jest to czysty, pasteryzowany sok z owocu maliny, bez żadnych dodatków! Za butelkę o pojemności 490 ml zapłaciłam 19,90 zł. więc niemało, ale czego się nie robi dla zdrowia i smacznej herbatki ;). Sama butelka też jest niegłupia - w stylu retro, z ciemnego szkła, prostokątna :) taka trochę "apteczna".

Z etykietki na butelce dowiadujemy się:

Malina zwyczajna (Rubus idaeus L.) jest rośliną uprawianą tradycyjnie w wielu krajach świata. Sok wyciskany bezpośrednio z owoców maliny charakteryzuje się czerwono-purpurowym kolorem i aromatycznym, naturalnie kwaśnym smakiem. Stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej diety i może być spożywany przez osoby w każdym wieku, również dzieci. Polecany jest szczególnie w okresie jesienno-zimowym i w okresie przesilenia wiosennego.

Muszę przyznać, że sok jest pyszny! Po sklepowych ulepkach zaskakująca jest jego lekko kwaskowa nuta. Piłam go przez cały dzień z wodą mineralną i aż mi ślinianki wariowały. Doskonale gasi pragnienie, nie "zamula" żołądka i stanowi super dodatek do herbaty. Niech się teściowa obraża, ale będę go kupowała ! Polecam serdecznie jeśli nie macie dostępu do domowego soku a nie chcecie truć się dziwnymi wynalazkami. W planie mam zakup kolejnych wersji smakowych tej marki.

Z innej baczki - ostatnio nie mogłam powstrzymać i kupiłam sobie koszulkę na wyprzedaży w by Insomnia (za całe 34,5 zł!)


Ponieważ wiele z Was pokazuje kalendarze adwentowe...to ja też pokażę ;)
Świat staje na głowie a w moim domu wylądował taki oto komercyjny koszmarek...


Wybaczcie jakość zdjęć ale ostatnio mam małe problemy techniczne :)
Copyright © 2016 cosmetic kick , Blogger