lipca 11, 2013

The Secret Soap Store - makowe złuszczanie

The Secret Soap Store - makowe złuszczanie

No i nadszedł czas na kolejne,  nieco przeze mnie zapomniane mydełko od spakosmetyki.pl. Tym razem wersja peelingująca...z makiem! Jest to kolejna kostka wyprodukowana z naturalnych składników. Mydełko ma kolor biały i wyraźnie widać zatopione w nim ziarenka prawdziwego maku. 


W tym przypadku zapach określono również jako "naturalny". Moim zdaniem przypomina nieco zapach mleka - co jest bardzo przyjemne. Wydaje mi się, że pieni się bardziej kremowo niż poprzednie wersje i wytwarza nieco więcej piany. Początkowo drobinki maku nie były wyczuwalne - jednak po kilku użyciach faktycznie dało się odczuć lekkie, przyjemne "drapanie". Poprzednie mydełka były idealne do mycia rąk - to jednak wolałabym przeznaczyć do mycia całego ciała. Wyczuwałam również większe niż w poprzednich przypadkach nawilżenie skóry. Bardzo jestem ciekawa co się dzieje z ziarenkami maku - bo jakoś żadnego nie znalazłam  w wannie ani w umywalce, mimo dokładnych obserwacji. Widać przemykają cichaczem w pianie prosto do odpływu :). 


Podsumowując - baaardzo fajne i miłe w użytku mydełko. Niezła alternatywa na wyjazd - nie trzeba brać i mydła i butelki czy tubki z peelingiem. Efekt ścierający nie jest też tak mocny aby mógł podrażnić skórę, np. po opalaniu. Ja jestem zdecydowanie na tak.

A na dokładkę mój nowy zakup. Przesłodkie, gumowe buciki z kokardką. Moja mama się załamała, że zamierzam wyjść na ulicę w czymś tak kiczowatym :)  

A ja tam lubię czasami wyglądać całkiem niepoważnie!  Szczególnie latem.


Copyright © 2016 cosmetic kick , Blogger