stycznia 05, 2013

BARWY HARMONII - naprawdę różane mydło!

BARWY HARMONII - naprawdę różane mydło!
Barwy Harmonii, mydło różane Rose - uwiódł mnie jego zapach. Jeśli lubicie aromaty różane to ten produkt najmocniej i najdokładniej ze wszystkich znanych mi kosmetyków odwzorowuje zapach dzikiej róży. Poza zwykłym zastosowaniem można wrzucić jego kawałki do szafy lub szuflady i cieszyć się pięknym aromatem! Ale od początku. Nic nie wiem o tej firmie - najpierw spodobało mi się opakowanie (takie staroświeckie  kojarzące się z naturą), potem zapach. A co ze składem?

Cytując producenta: 
Mydło różane Barwy Harmonii Rose powstało w oparciu o recepturę, której tradycja sięga 1949 roku. Baza mydła została pozyskana z naturalnego oleju palmowego, co zapewnia niezwykłą delikatność w pielęgnacji skóry.
Mydło zostało przebadane dermatologicznie. Nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Produkt nie był testowany na zwierzętach.

Składniki aktywne

  • Ekstrakt z dzikiej róży - działa antyseptycznie i tonizująco
  • Masło shea - gwarantuje nawilżenie i ochronę przed wysuszeniem
  • Witamina E - od lat znana ze swoich właściwości odmładzających zapewnia ochronę przed starzeniem

Brzmi nieźle. Dodatkowo kostka ma aż 200g, czyli wystarczy na długo. Jak wrażenia?  Zapach  podczas mycia unosi się w całej łazience, pięknie się pieni a skóra w trakcie mycia jest jakby natłuszczona. Po umyciu rąk miałam wrażenie nawilżenia, którego brakuje mi np. przy używanym dotychczas mydle Protex (strasznie wysusza), więc tutaj też na plus. Zapach niestety zupełnie nie utrzymuje się na dłoniach, a szkoda. 

To co mi w tym mydle przeszkadza to:
- rozmiar (jest ogromne przez co nieporęczne)
- kształt (przy tym rozmiarze wolałaby bardziej owalne)
- cena (8 zł!)

Fajnie by było mieć taki balsam albo płyn do kąpieli!
Myślę, że mydło różane Barwy Harmonii raz na jakiś czas zagości w mojej łazience i chętnie poprzyglądam się innym kosmetykom tej firmy. Drugi egzemplarz kupiłam dla teściowej, która uwielbia zapach róży - myślę  że będzie zachwycona!

A Wy? Jak dużą wagę przykładacie do tak prozaicznej rzeczy jak mydło? Macie jakieś ukochane, bez którego nie wyobrażacie sobie codziennej pielegnacji?
Copyright © 2016 cosmetic kick , Blogger